fbpx

Największe atrakcje Lwowa

Miasto legenda. Położone na pograniczu wschodniego Roztocza i Wyżyny Podolskiej, obecne jest bardzo ważnym ośrodkiem przemysłowym, kolejowym i drogowym. Liczy niespełna 750 tys. mieszkańców, co czyni zeń siódme co do liczby ludności miasto Ukrainy. Jakie są jego największe atrakcje?

Stare miasto

Stare miasto Lwowa zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO już w 1991 roku. Miasto, od wieków wielokulturowe, może poszczycić się unikalną architekturą, która łączy w sobie tradycje środkowoeuropejskie wraz z niemieckimi i włoskimi. O tym jak bardzo znaczący jest Lwów pod tym względem świadczy fakt, że ponad 50% zabytków całej Ukrainy znajduje się właśnie tam.

Park etnograficzny Gaj Szewczenki

Wewnątrz tego nietypowego gaju, znajdziemy drewniane domy i cerkwie, przywiezione tu z różnych regionów Ukrainy. Możemy poznać dzięki nim świat Łemków, Polesia, Bukowina i tak dalej. Wspaniały pomysł na wycieczkę i to nie w ścisłym centrum.  

Opera Lwowska

Nie wypada pojechać do Lwowa i nie odwiedzić opery. Po prostu nie wypada. Mamy do wyboru teatr, balet albo królową tych sztuk – operę. Wnętrze powala na kolana i długo nie pozwala wstać. Bilety są bardzo tanie i przekładają się na kilka polskich złotych.

Browar Lwowski

Zaliczywszy bardziej kulturalne miejsca można przejść do zwiedzania bardziej przyziemnych atrakcji. Jedną z nich jest lwowski Browar. Bilet obejmuje zwiedzanie i degustację. Przed wieloma latami kojarzony był z Polska i znany na całą Europę. Obecnie należy do koncernu Carlsberg. Prócz niewątpliwej przyjemności kosztowania lwowskich piw, możemy zwiedzić stare piwniczki, w których piwowarowie od wieków tworzą ten trunek.

Kościół Zakonu Jezuitów

W czasie II Wojny Światowej to właśnie tutaj przechowywano ogromne zbiory książek Ossolineum. Zajmowały one wnętrze kościoła aż do 2011 roku, po to by w końcu oddać kościół w ręce Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.

To jedno z ostatnich miejsc we Lwowie, pamiętających zniszczenia wojenne. To tylko kilka miejsc wartych uwagi, Lwów ma ich znacznie więcej, dlatego z pewnością wrócimy jeszcze do tego tematu. Do przeczytania!

Szukasz pracowników z Ukrainy? https://dreman.pl/pracownicy-ukrainy/