Dlaczego warto korzystać z usług agencji pracy tymczasowej?

Nie ufam agencjom pracy i nie chcę poświęcać im czasu”- często mówią kandydaci i wykluczają takie oferty w ustawieniach wyszukiwania, pozostawiając jedynie ogłoszenia bezpośrednich pracodawców. Tymczasem dzięki lokalnej agencji rekrutacyjnej możesz znaleźć dobrą pracę, jednocześnie oszczędzając sporo czasu i energii.

Ten artykuł jest szczególnie istotny w przypadku osób, które zdecydowały się po raz pierwszy wyjechać za granicę i nie znają języka obcego.

Agencje pracy pomagają ją znaleźć. Doradzają w przygotowaniu CV, tłumaczą je na język obcy, dobierają odpowiednie oferty pracy, uczą przechodzić rozmowy kwalifikacyjne, zapewniają wsparcie w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji dla legalnego zatrudnienia za granicą.

Trzeba tylko wybrać właściwą firmę, której możesz zaufać i powierzyć swoją przyszłość, dokładnie ją sprawdzając. Brak licencji oznacza, że ​​agencja działa nielegalnie. Legalnie agencja może współpracować tylko z pracodawcami kraju, dla którego uzyskano licencję. Jest to łatwe do weryfikacji. Wystarczy sprawdzić czy agencja, z którą chcesz podjąć współpracę posiada certyfikat i jakiego rodzaju usługi może świadczyć. Polskie agencje pracy sprawdzisz pod adresem: http://stor.praca.gov.pl/portal/#/kraz/wyszukiwarka. Dobrym wyborem byłaby agencja rekrutacyjna, która świadczy usługi w zakresie selekcji i rekrutacji pracowników, leasingu i outsourcingu dla bezpośrednich pracodawców. W Polsce usługi legalnie działających agencji dla osób ubiegających się o pracę są bezpłatne.

Przyjrzyjmy się bliżej przyczynom, dla których warto zwrócić się do agencji pośrednictwa pracy:

Przede wszystkim bezpieczeństwo!

Korzystając z usług sprawdzonej i legalnie działającej firmy, nie ryzykujesz, że zapłacisz dużą kwotę za ofertę i w końcu zostaniesz bez pracy. Lub tego, że będziesz pracować nielegalnie, ukrywać się przed policją, albo, co gorzej, możesz zostać deportowany z kraju. Decydując się na usługi pośrednika bez certyfikatu narażasz się również na ryzyko nie otrzymania wynagrodzenia po zakończeniu pracy. Współpracując z agencją otrzymujesz legalne zatrudnienie i terminowe wynagrodzenie. W razie potrzeby agencja zapewnia pomoc w załatwieniu niezbędnych dokumentów. Bezpłatnie wysyła oświadczenie dla otwarcia wizy na okres 180 dni. Pracownicy, którzy są chętni na długotrwałą współpracę, mogą uzyskać zezwolenie od Wojewody na rok czasu lub kartę czasowego pobytu.

Dokładny opis obowiązków

Oferty pracy w agencjach pośrednictwa są bardzo skrupulatne: informacja umieszczona w ofertach pracy jest poprzednio szczegółowo omówiona z pracodawcą, wyjaśnione są wszystkie niuanse dotyczące obowiązków, warunków pracy oraz wysokości wynagrodzenia. Taki opis pozwala w najlepszy sposób przedstawić istotę przyszłej pracy i jej warunki. Jeśli wybrany przez Ciebie wakat nie jest odpowiedni, nie ryzykujesz zostać bez pracy, firma zaoferuje inną ofertę uwzględniając życzenia kandydata.

Wartościowa informacja

Rekruter agencji pracy tymczasowej może doradzić w przygotowaniu CV lub w innych sprawach, takich jak: proces uzyskiwania wizy, wybór polisy ubezpieczeniowej, organizacja podróży z twojego miasta do miejsca docelowego i wiele innych. Oszczędzasz swój czas oraz zdobywasz wiarygodną i wyczerpującą informację.

Dach nad głową

Korzystając z pomocy agencji pracy tymczasowej, nie musisz myśleć o tym, jak dotrzeć do miejsca pracy, gdzie znaleźć zakwaterowanie o dobrych warunkach. Wszystko to firma organizuje dla Ciebie, nie pobierając za to żadnych prowizji. Otrzymasz również wsparcie koordynatora rosyjskojęzycznego lub anglojęzycznego na cały okres pobytu za granicą. Wiele agencji, dla swoich klientów zapewnia bezpłatne ubrania robocze, szkolenia BHP, badania lekarskie, wyrobienie Książeczki Zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych (w razie potrzeby), a nawet starter do telefonu.

Podsumowując, można wyróżnić takie zalety zatrudnienia poprzez agencję rekrutacyjną jak: 100% bezpieczeństwa, darmowe oferty pracy, pomoc w organizacji transportu i zakwaterowania, oszczędzanie własnego czasu, brak ryzyka trafienia w pułapkę nieuczciwych ludzi i znalezienia się bez pracy lub dachu nad głową.