Czy potrzebujesz agencji pracy?

Słyszałeś wiele o agencjach rekrutacyjnych, ale wciąż zastanawiasz się czy takie usługi będą dobrym rozwiązaniem dla Twojej firmy? Chcesz dowiedzieć się kiedy warto skorzystać
z pomocy agencji zatrudnienia? Poniżej przedstawiamy kilka oznak, świadczących o tym,
że jest to rozwiązanie dla Ciebie!

Potrzebujesz obsadzić dużą ilość wakatów w krótkim czasie

Jeśli zdarza się, że w okresie wzmożonego zapotrzebowania nagle brakuje rąk do pracy
i chcesz zrekrutować znaczną część pracowników w krótkim czasie, wówczas dobrą metodą okaże się leasing pracowników. Daje on możliwość szybkiego reagowania na zmieniające się potrzeby kadrowe. Jest to rozwiązanie bardzo elastyczne i niosące za sobą wiele korzyści, szczególnie jeśli działalność Twojego przedsiębiorstwa ma charakter sezonowy.

Rekrutacje pochłaniają zbyt wiele Twojego cennego czasu i środków finansowych

Czujesz, że procesy rekrutacyjne ciągną się w nieskończoność, pochłaniając przy tym dużą część zasobów ludzkich oraz kapitałowych? Przedłużające się czynności spowalniają realizację innych zadań i nie pozwalają całkowicie skupić się na kluczowych dla rozwoju firmy projektach?

Profesjonalne agencje zatrudnienia oferują przejęcie na siebie praktycznie wszystkie obowiązki związane z rekrutacją, łącznie z kwestiami formalnymi, co jest szczególnie istotne w przypadku zatrudniania cudzoziemców. Dodatkowo odciążają firmę z kosztów administracyjnych i kadrowych. Współpracując z agencją pracy otrzymujesz również gwarancję jakości, mając pewność, że pozyskani pracownicy będą spełniać wymagania potrzebne na danym stanowisku.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, zlecenie procesów rekrutacyjnych profesjonalnej agencji pracy jest rozwiązaniem korzystnym pod względem finansowym oraz czasowym.

Szukasz pracownika na zastępstwo

W sytuacji, gdy z różnych powodów konieczne jest szybkie zastąpienie pracownika etatowego, tu również przekonasz się jak pomocne okaże się wsparcie w agencji pracy.
Dobry pracownik tymczasowy, pozwoli na zachowanie ciągłości procesów w firmie, bez konieczności powielania etatu. Dzięki znacznym zasobom pracowników w naszej bazie, nierzadko odpowiedni kandydat jest dostępny właściwie od ręki.

Twoje rekrutacje są mało skuteczne

Mimo poświęconego na rekrutację czasu oraz zasobów finansowych, wciąż miewasz problemy ze znalezieniem odpowiedniego kandydata? Lub po wstępnym sukcesie, zmagasz się z ciągłą rotacją pracowników?

Profesjonalna agencja zatrudnienia jest obeznana w niuansach rynku pracy i wie jak szybko oraz skutecznie przejść przez proces rekrutacji. Agencyjni rekruterzy znają rynek pracy i aktualne trendy a dodatkowo dysponują rozbudowaną siecią kontaktów oraz własną bazą kandydatów, dzięki czemu potrafią bardzo szybko dotrzeć do potencjalnych pracowników, którzy mogą być dla Ciebie poza zasięgiem.

Jeśli na któreś z powyższych pytań Twoja odpowiedź była twierdząca, to znak, aby rozważyć skorzystanie z usług agencji pośrednictwa pracy.

Oczywiście by współpraca przebiegała sprawnie, ważny jest odpowiedni wybór kontrahenta, warto więc postawić na sprawdzoną agencję pracy, która ma doświadczenie w pozyskiwaniu pracowników i posiada kompetentny zespół specjalistów.

Indywidualne podejście do klienta warunkuje szybką i skuteczną rekrutację, dlatego możliwość ustalenia konkretnych wymagań, które muszą spełnić kandydaci na dane stanowisko jest kluczową kwestią przy współpracy z agencją zatrudnienia. Pamiętaj! Zanim zwrócisz się w kierunku agencji pracy, zrób odpowiedni research i znajdź taką, która okaże się zaufanym partnerem w Twoim biznesie!